Makinë prerëse ScanNCut SDX950 për shtëpi dhe hobi


Spread the love

Përjetoni një përvojë krejtësisht të re krijimtarie me ScanNCut SDX950. Me ndihmën e thikës prerëse plotësisht automatike, mund të krijoni lehtësisht etiketa unike dhuratash, dizajne individuale hekuri dhe shumë më tepër. Përdorni funksionin e vizatimit për të vizatuar tepricat në pëlhurat tuaja ose për të shtuar germa të personalizuara në kartolina urimi. Kreativiteti juaj nuk njeh kufij.

579.99

Bëhuni kreativ dhe zbuloni botën e komplotit me Brother ScanNCut SDX950!

Me ScanNCut SDX950SK mund të preni, vizatoni, shkruani, stamponi dhe madje skanoni. Krijoni kartolina urimi me porosi, ngjitëse, modele hekuri, etiketa, dizajne me diamant të rremë dhe më shumë.

Ju mund të prisni pothuajse çdo material deri në 3 mm të trashë – të gjitha me një pajisje – pa një shabllon shtesë prerjeje, kompjuter ose pajisje celulare!*

Falë sensorit inovativ të thikës automatike të Brother, ScanNCut SDX950 zbulon trashësinë e materialit në mënyrë të pavarur – nuk keni më nevojë të rregulloni asgjë me dorë!

Servo motori i integruar i serisë ScanNCut DX siguron punë të qetë dhe precize me çdo punë – për një prerje perfekte, çdo herë!

Plus, përdorni ekranin e madh me prekje me ngjyra të plota për të modifikuar, personalizuar dhe madje krijuar dizajnet tuaja. Kjo do të thotë që ju mund të përdorni plotterin pa një PC.

Nëse dëshironi edhe më shumë, sigurisht që mund të përdorni edhe softuerin falas CanvasWorkspace. Me ndihmën e transmetimit me valë nëpërmjet WLAN dhe portit të integruar USB, mund t’i transferoni lehtësisht skedarët tuaj nga kompjuteri juaj në komplotues.

Për ndihmë dhe këshilla për konfigurimin e kompjuterit tuaj, vizitoni support.brother.com . Vizitoni galerinë tonë të videove për të parë funksionet e mahnitshme të ScanNCut në veprim.

Shikoni aksesorët tanë të gjerë opsionalë në faqen tonë të aksesorëve  . Zbuloni p.sh. Të tilla si kompleti i thikave automatike Vinyl, Kompleti fillestar me diamant i rremë, Kompleti fillestar i ngjitëseve të printueshëm, Kompleti fillestar i stampuar, fletët e stencilit, Karta e mostrës së dantellave të copëtuara, transporti me rrotull dhe shumë më tepër!

*Për të zhbllokuar të gjitha funksionet, mund të duhet të blihen komplete shtesë.

TIPARET KYÇE

 • 682 modele të para-instaluara duke përfshirë modelet e jorganit
 • 7 fonte
 • Skaner i integruar 600 dpi
 • Ekran LCD me prekje 3,47 inç
 • Sipërfaqja e prerjes 297 mm e gjerë
 • Përpunimi i skedarëve SVG
 • Pret materiale deri në 3 mm të trasha, të tilla si: fletë metalike, gomë shkumë, ndjesi ose dru balsa
 • Thikë prerëse plotësisht automatike
 • Maks. Forca prerëse 1,26 kg
 • Transmetimi i të dhënave me valë përmes WLAN
 • Prerje e saktë, e shpejtë dhe e qetë falë servo motorit
 • Porta USB
 • I pavarur – nuk kërkohet PC
 • Softueri falas “CanvasWorkspace” për më shumë mundësi

Në kuti

 • Mbajtëse për thikë automatike (3 mm)
 • Thikë automatike (3 mm)
 • Shtresë ngjitëse normale 305 mm x 305 mm (12” x 12”)
 • Stilolaps
 • Shpatull
 • Çanta aksesore
 • Udhëzues për sigurinë e produktit
 • Udhëzues për fillimin e shpejtë
 • Kabllo të energjisë

  Veçoritë

Prerja

Pritini dizajne të personalizuara nga materiale deri në 3 mm të trasha. Për shembull, krijoni kartolina urimi ose shabllone të personalizuara nga letra. Përdorni fletë metalike për të krijuar dizajne unike me hekur ose për të krijuar ngjitësit tuaj. Qoftë letër, fletë metalike, gome shkumë, shami dhe shumë më tepër – mundësitë janë të pafundme.

Përfitoni nga thika plotësisht automatike, e cila zbulon në mënyrë të pavarur trashësinë e materialit tuaj dhe e rregullon atë në mënyrë optimale falë teknologjisë së sensorit të thikës.

 • Letër
  Për shembull, krijoni kartolina urimi të personalizuara, etiketa dhuratash, faqeshënues dhe shumë më tepër.
 • Petëza
  Pritini dizajnet e bukura të fletëve me fletë metalike prej hekuri dhe personalizoni tekstilet tuaja. Ose përdorni film vetëngjitës dhe krijoni ngjitësit tuaj, tatuazhet në mur, shkronjat e makinave dhe shumë më tepër në asnjë kohë. Dhe nëse doni dizajne veçanërisht delikate, ju rekomandojmë setin e thikave automatike vinyl   (i përshtatshëm edhe për letër hekuri).
 • Pëlhurë
  Lëreni ScanNCut SDX950 të presë pëlhurën tuaj dhe t’i kurseni vetes punë rrobaqepësie që kërkon shumë kohë me gërshërë. Opsionale, mund të përdorni thikën e re automatike rrotulluese  , e cila është projektuar në mënyrë perfekte për të punuar me pëlhurë.
 • Materiali i shabllonit
  Përdorni materiale klishe për të krijuar shabllonet tuaja që mund t’i përdorni pa pushim. Krijimi i shablloneve unike të diamantëve është shumë popullor, kështu që lehtë mund t’i zbukuroni tekstilet tuaja me dizajne unike të diamantëve. Kompleti fillestar i diamantëve të rremë është veçanërisht i përshtatshëm për shabllonet me diamant të rremë !
 • Edhe me shume
  Me ScanNCut SDX950 ju keni një gamë të gjerë mundësish për të shprehur kreativitetin tuaj. Për shembull, mund të keni edhe byzylykë individualë të prerë nga lëkura imituese, të krijoni stampa të vogla me gome shkumë ose madje të bëheni krijues me dru balsa – lëreni imagjinatën tuaj të egër!

Vizatimi

 • Në leter
  Përdorni mbajtësin tonë të stilolapsit  në kombinim me stilolapsat tanë me ngjyra dhe lëreni ScanNCut SDX950 të vizatojë dizajne shumë individuale në letrat tuaja. Për shembull, mund të krijoni kartolina urimi të personalizuara dhe shumë më tepër në asnjë kohë. Ju gjithashtu mund të përdorni stilolapsat tuaja me mbajtësin universal të stilolapsit  – për edhe më shumë individualitet!
  Dhe nëse dëshironi të krijoni edhe projekte kaligrafie, ka edhe materiale të përshtatshme vizatimi për këtë ( Paketa fillestare e kaligrafisë ).
 • Në pëlhurë
  Me ndihmën e stilolapsave të vizatimit, ScanNCut SDX950 ju jep mundësinë të shënoni me saktësi shtojcat dhe udhëzimet e tjera të qepjes – duke e bërë punën individuale të qepjes, veshjes me tegela dhe aplikimit më të lehtë se kurrë më parë. Seti ynë me 2 stilolapsa të fshirë është i përsosur për këtë .

Shënim: Mbajtësja e stilolapsit dhe stilolapsat nuk përfshihen.

 

Stampimi
Përveç projekteve të prerjes dhe vizatimit, ju mund të krijoni edhe projekte të stampimit të letrës me mjetet e relievit Brother. Zgjidhni midis relievit të thjeshtë me vijë ose relievit sipërfaqësor dhe krijoni faqeshënues individualë ose kartolina urimi, për shembull.

Shënim: Për funksionin e relievit ju nevojitet Paketa fillestare e relievit , e cila mund të blihet opsionale.

Shpimi i letrës

Ju mund të krijoni vetë projekte pircing letre, për shembull për të personalizuar kartat e ftesave, kartat e falenderimeve ose kornizat e fotografive të bëra prej letre me një efekt të shkëlqyeshëm shpues.

Shënim: Për funksionin e shpimit të letrës ju nevojitet kompleti fillestar i shpimit të letrës , i cili mund të blihet opsionalisht.

Për të skanuar

Mirë se vini në një botë krejtësisht të re të inovacionit me makinën e parë në botë për hobi dhe prerje në shtëpi me magjinë e një skaneri të integruar! Mund të skanoni pothuajse çdo gjë – vizatime, skica të vizatuara me dorë, imazhe reviste, foto të dashura dhe shumë shabllone të tjerë – dhe më pas t’i ruani ato në makinë ose në një pajisje ruajtëse USB (nuk përfshihen). Me skanerin me cilësi të lartë keni opsionet e mëposhtme:

 • Prerje e drejtpërdrejtë
  Thjesht skanoni modelin tuaj në letrën ose pëlhurën tuaj të preferuar duke përdorur funksionin “Direct Cut”. Më pas zgjidhni zonën që dëshironi të prisni dhe makina krijon automatikisht prerjet e konturit. Kjo eliminon nevojën për prerje që kërkon shumë kohë me gërshërë.
 • Skanoni një skedar dizajni për të prerë
  Skanoni dizajnin tuaj dhe ruajeni atë si një skedar të prerë. Ju mund të zgjidhni midis prerjeve konture, prerjeve të detajuara dhe vizatimeve. ScanNCut SDX950 më pas konverton dizajnin tuaj automatikisht.
 • Skanoni sfondin
  Skanoni materialet tuaja (letër, letër, pëlhurë, etj.) dhe poziciononi dizajnin tuaj me saktësi milimetrike. Kjo do të thotë që ju nuk humbni asnjë material dhe mund të përdorni edhe materialet më të vogla të mbetura.

Përdorni, modifikoni dhe kombinoni temat dhe fontet (të parainstaluara).

Zgjidhni nga pesë alfabete dhe 600 shabllone dizajni, duke përfshirë modele jorganësh dhe aplikacionesh dhe shikojeni në ekranin LCD me prekje 3,7 inç me ngjyra. Ju mund të zgjidhni nga forma bazë, dizajne të përpunuara, korniza, modele jorgani, shkronja dhe shumë më tepër. Përdorni temat dhe fontet e para-instaluara individualisht ose në kombinim:

 • Përdorni dhe modifikoni modelet individualisht
  Zgjidhni dizajne individuale dhe përshtatini ato sipas dëshirës tuaj duke përdorur funksionet e modifikimit të modeleve. Për shembull, ju mund të ndryshoni madhësinë e dizajnit tuaj, ta rrotulloni atë, ta kopjoni atë, të krijoni një kompensim dhe më shumë. Kombinoni dizajnet tuaja të detajuara sipas dëshirës suaj – pa kompjuter.
 • Kombinoni dizajne të shumta
  Krijoni modele me prerje të personalizuar nga shumëllojshmëria e gjerë e modeleve të para-programuara ose nga galeria juaj e imazheve të skanuara. Me funksionin e lidhjes, ju mund të kombinoni forma, vizatime, shkronja dhe më shumë drejtpërdrejt në ekranin e madh me prekje LCD me ngjyra. Prerjet e detajuara ose të komplikuara mund të kombinohen në një dizajn në sekonda përpara prerjes.

Zonë e madhe skanimi dhe prerjeje

Me tapetin prerës të përfshirë 12″ x 12″ ose tapetin e madh të prerjes 12″ x 24″ (i disponueshëm si aksesor opsional), ju mund të krijoni dhe prerë shpejt një shumëllojshmëri të gjerë dizajnesh – nga floket delikate të dëborës deri te një zbukurim dimëror në një zbukurim frymëzues. duke thënë për murin e dhomës së ndenjes në shtëpi. Në të njëjtën kohë, dyshekët e prerjes mund të shërbejnë edhe si dyshekë praktike skanimi.
Për më tepër, ScanNCut SDX950 është i pajtueshëm me mbajtësin e rrollnës . Me këtë ju mund të prisni materiale deri në një gjatësi prej 178 cm nga një rrotull – perfekt për shkronjat e makinave dhe ngjitësit e murit.

Shënim: Mbajtësja e rrollnës nuk përfshihet.

2 porte USB për median e ruajtjes dhe lidhjen me PC

Me portën praktike USB, jo vetëm që mund t’i ruani skedarët tuaj të skanuar në makinën prerëse, por edhe t’i transferoni ato nga atje në kompjuterin tuaj duke përdorur një shkop USB. Anasjelltas, sigurisht që mund të transferoni të dhënat e prerjes nga kompjuteri juaj në komplot duke përdorur një shkop USB. USB nuk përfshihet.

Përpunimi SVG

ScanNCut SDX950 juaj mund të lexojë skedarët SVG drejtpërdrejt – nuk nevojitet konvertim paraprak. Kjo do të thotë që ju keni më shumë kohë për të qenë krijues.

Funksioni WiFi

Ju mund t’i dërgoni dizajnet tuaja drejtpërdrejt nga llogaria juaj falas e CanvasWorkspace në ScanNCut DX nëpërmjet Wi-Fi – pa kabllo ose disqe USB.

Puna e qetë dhe e saktë me pëshpëritje falë servo motorit!

 

Pajisja e pavarur

Përdorni ekranin me prekje me ngjyra për të modifikuar, zmadhuar, rregulluar dhe madje krijuar dizajnet tuaja – pa një kompjuter ose pajisje celulare. Ruani modelet tuaja në ruajtje të brendshme të makinës për përdorim të mëvonshëm.

Softueri i projektimit: CanvasWorkspace

Dëshironi funksione shtesë apo dëshironi të përdorni edhe dizajne të tjera?! Më pas përdorni programin tonë falas “CanvasWorkspace” – pa pasur nevojë të abonoheni! Ju lehtë mund të krijoni skedarët tuaj prerës me softuerin falas. Të dhënat e krijuara mund të transferohen në pajisje direkt nga kompjuteri ose nëpërmjet një mediumi ruajtës USB. Meqenëse një version i bazuar në cloud është gjithashtu i disponueshëm, mund ta përdorni atë në lëvizje. E vetmja gjë që ju nevojitet është një lidhje interneti.

Funksioni i printimit në prerje për CanvasWorkspace

Funksioni Print to Cut ju lejon të shtoni shenja regjistrimi në projektet tuaja të CanvasWorkspace. Më pas mund të printoni shenjat e regjistrimit së bashku me dizajnin tuaj. Ploteri juaj njeh shenjat e regjistrimit kur skanon printimin tuaj dhe shkurton dizajnin tuaj të printuar paraprakisht edhe më saktë.

Shënim: Funksioni print-to-cut nuk përfshihet.

Shtojca ScanNCut Link për Adobe Illustrator

Me ScanNCut Link plug-in për Adobe® Illustrator® mund t’i transferoni lehtësisht motivet tuaja nga Adobe Illustrator në komplotuesin tuaj.

Shënim: Shtojca ScanNCut Link për Adobe Illustrator nuk përfshihet.

SHOPPING CART

close