-12%
,

Makine Qepese Brother LP14 – Limited Edition


Spread the love

LP14 Pink është një makinë qepëse simpatike nga marka cilësore Brother. Është një makinë qepëse mekanike, dizajni minimalist i së cilës, përzgjedhja e thjeshtë e programit dhe ngjyra e bukur pastel e bëjnë atë të përsosur për fillestarët. Ju ofron të gjitha funksionet bazë që ju nevojiten për të nisur mirë aventurën tuaj të qepjes

114.99 129.99

Specifikime produkti

Gjatësia: 39.2 cm
Gjerësia: 14.6 cm
Lartësia: 30.8 cm
Pesha: 4.7 kg
Modeli: LP14
Lloji: Makinë qepëse mekanike
Ngjyra: Rozë
Aplikimi: Sistemi i mbështjelljes me rënie
Aksesorët: Këmbë me presion, 10 x bobina, grup gjilpërash, kaçavidë, mbrojtës gishtash dhe pedale të këmbës
Kordoni i rrymës: lidhës BE
Vrima automatike e butonave: Jo, ne nuk e bëjmë
Vrima e butonave: 1 x 4 hapa
Overlock Stitch: Jo, ne nuk e bëjmë
Sistemi i fiksimit: Drop-in
Butoni i nisjes/ndalimit: Jo, nuk e bëjmë
Këmba e padukshme me zinxhir: Jo, ne nuk e bëjmë
Krahu i lirë: Po, po
Threader automatik i gjilpërës: Jo, ne nuk e bëjmë
Gjerësia maksimale e thurjes: 5 mm
Ekrani: Asgjë
Kompleksiteti: Fillestar
Numri i qepjeve: 14
Mbulesa/mbrojtja e përfshirë: Jo, nuk e bëjmë
Garancia: 3 vjet
Përshkrim i produktit

LP14 Pink është një makinë qepëse simpatike nga marka cilësore Brother. Është një makinë qepëse mekanike, dizajni minimalist i së cilës, përzgjedhja e thjeshtë e programeve dhe ngjyra e bukur pastel e bëjnë të përsosur për fillestarët. Ju ofron të gjitha funksionet bazë që ju nevojiten për të nisur mirë aventurën tuaj të qepjes.

Botim i kufizuar i frymëzuar nga makinat qepëse Brother të viteve ’60
14 programe të qepjeve (dekorative dhe të dobishme)
Sistemi i bobinës së lëshimit – funksionim i lehtë dhe i heshtur
Funksioni i butonit me 4 hapa
E përkryer për fillestarët dhe dashamirët e modeleve retro
Një udhëtim kreativ i dizajnit në vitet 1960
Brother LP14 është një model me edicion të kufizuar i krijuar nga Marlene Vinther. Përveç modelit të dashur rozë, gama ofron ngjyra të tjera në nenexhik (LM14), të bardhë (LW14) dhe të zezë/gri (LB14). Në këtë mënyrë ju mund të gjeni vetëm nuancën e makinës qepëse që i përshtatet shijes tuaj, pavarësisht nëse preferoni një pamje shumëngjyrëshe apo të përmbajtur.

Modelet unike marrin frymëzimin e tyre nga makinat qepëse origjinale Brother të viteve 1960. Brother Limited Edition është kështu një gamë që i kushton haraç modeleve të bukura retro në një mjedis të ri. Në të njëjtën kohë, seriali tregon se as qepja dhe as kreativiteti nuk kanë datë skadence.

Merrni qepje të lehtë dhe të qetë me Brother LM14
Brother LP14 është një makinë e përsosur fillestare e pajisur me funksionet më të rëndësishme të qepjes, si dhe me disa veçori shtesë inteligjente që të kombinuara e bëjnë qepjen tuaj të qetë. Makina ofron 14 programe qepjeje, duke përfshirë qepje dekorative dhe të dobishme, si dhe tre këmbë të ndryshme shtypëse. Duke qenë se makina qepëse është mekanike, ju zgjidhni me dorë qepjet duke rrotulluar rrotën e rrumbullakët mbi të cilën janë tërhequr tegelet.

Përveç kësaj, është e mundur të qepni vrimat e butonave duke përdorur funksionin e integruar me 4 hapa, ndërsa këmba e përfshirë me zinxhir ju lejon të shtoni zinxhirë në krijimet tuaja. Një bonus i mrekullueshëm është mbrojtësi i gishtave i përfshirë që siguron që gishtat tuaj të mos lëndohen. Kjo është një veçori veçanërisht e dobishme për qepësit më pak me përvojë.

Ndryshoni me lehtësi këmbën e shtypësit dhe fillin në makinën tuaj qepëse
Ashtu si modelet e tjera të makinerive qepëse të Brother, LP14 Pink përmban një sistem të zgjuar me bobina. Kjo do të thotë që ju thjesht vendosni bobinën tuaj horizontalisht në makinë në mënyrë që filli juaj i qepjes të jetë gati për t’u përdorur. Bobina është e mbrojtur nën një mbulesë plastike transparente, kështu që ju gjithmonë kontrolloni ngjyrën e fillit të futur. Për fat të mirë, nëse keni nevojë të ndryshoni këmbën e shtypësit në makinën qepëse, është po aq e lehtë sa makina qepëse ka një sistem fiksimi. Kjo do të thotë që ju “klikoni” këmbën shtypëse në vend.

Merrni një makinë qepëse mekanike me kapje të mirë nga Brother (përfshirë 3 vjet garanci)
Cilësia e lartë, forca, dizajni i shkëlqyer dhe funksionimi i thjeshtë janë shenjat dalluese të të gjitha makinave qepëse Brother, të cilat janë gjithashtu të qeta dhe për këtë arsye të këndshme për t’u punuar. Përveç kësaj, shumë prej modeleve të markës kanë fituar teste në disa vende, duke përfshirë Gjermaninë, Anglinë dhe Suedinë, gjë që nënvizon cilësinë e lartë të makinave qepëse Brother.

Blerja e një makine qepëse Brother vjen me një garanci 3-vjeçare për çdo makinë.

Aksesorët e përfshirë:

Këmbët shtypëse: këmbë zigzag, këmbë zinxhir dhe këmbë me vrimë butoni
Komplet gjilpërash
Mbrojtës gishti
Kaçavidë
Pedali i këmbës
10 bobina

SHOPPING CART

close