,

BROTHER GTX 423 PRO PRINTER PER SHTYP DIREKT NE TEKSTIL


Spread the love

Brother GTX423 – GTXpro direkt print ne rroba.

Printoni direkt në këmisha, këpucë, xhins dhe shumë më tepër. Zgjeroni gamën tuaj me çanta prej pëlhure, këpucë, koleksione të plota të modës ose mund të printoni edhe në dru ose kanavacë. Printerët e shumanshëm Direct To Garment (DTG) të Brother e bëjnë gjithçka të mundur.

SETI  fillestar GTXpro përfshin
2 cartridge të bardhë 700 cc secila
1 cartridge 350 cc cmyk nga secila ngjyre
1 trajtim paraprak 5 kg 4 Lt
1 tretësirë pastrimi 5 lt
Servisim dhe Garancion 1 vit.

GTXpro – Më pak është më shumë. Më pak është pro.
Me GTXpro përfitoni përfitimet e një printeri të nivelit të lartë të drejtpërdrejtë në veshje, i përshtatshëm për operatorin, me teknologjinë më të mirë të bërë nga Brother.

Më pak konsum i bojës
Teknologji e re e kokës së printimit të bardhë me qarkullim të brendshëm të bojës e zhvilluar nga Brother. Kjo rezulton në përdorimin më pak të bojës së bardhë për pastrim.

Më pak kohë e nevojshme
Dizajni i ri i kokës së printimit të bardhë lejon përdorimin e më shumë grykave në krahasim me modelet e mëparshme. Kjo lejon printim deri në 10% më të shpejtë me cilësimet speciale të printimit “Modaliteti i printimit me shpejtësi të lartë”.

Më pak mirëmbajtje
Ne reduktuam në mënyrë drastike proceset e pastrimit automatik për rritjen e produktivitetit!

Më pak ndotje mjedisore
Pasaporta OekoTex dhe Bojëra tekstile Innobella të çertifikuara GOTS 5.0.

Më pak probleme operatori
Instalimi dhe trajnimi nga një teknik DTG i autorizuar nga Brother. Teknologjia e re e sensorëve zbulon nëse pllaka është shumë e ulët për të reduktuar mjegullën e bojës dhe për të siguruar cilësinë e printimit. Funksioni i Rezervimit të Printimit për produktivitet më të lartë.

Më pak kufizime
Printim i lehtë në një shumëllojshmëri të gjerë tekstilesh si pantallona, ​​këpucë, kapele dhe shumë më tepër. Printimi në materiale të ndryshme është i mundur, nga pambuku tek mëndafshi ose poliesteri – të gjitha me të njëjtën bojë. Dizajni dhe madhësia kompakte industriale e përshtatshme për të gjitha llojet e mjediseve të prodhimit. Lehtë për t’u zhvendosur dhe shtuar në çdo prodhim – për një modulim fleksibël të procesit të prodhimit tuaj.

Lidhja në rrjet dhe USB
për integrim të plotë të prodhimit industrial

Metoda e printimit Printer veshjesh me bojë të drejtpërdrejtë
Madhësia e makinës 1400mm x 1300mm x 550mm
Pesha e makinës Përafërsisht. 120 kg duke përfshirë pjatën
Maks. Zona e printimit 16″ x 21″ (40,64 cm x 53,54 cm)
Pllaka e dorëzuar 14″ x 16″ (35,54 cm x 40,65 cm)
Lloji i bojës Bojë pigmenti me bazë uji (në dispozicion qese 200 dhe 500 ml)
Ngjyra e bojës CMYKW
Lloji me kokë boje Brother i prodhuar sipas kërkesës së kokës piezo
Numri i kokave të bojës 2
Rezolucioni i kokës së printimit 1200 dpi x 1200 dpi
Modaliteti i printimit të vetëm ose të dyfishtë për CMYK. Nënbazë dhe theksim për të bardhën
Mjedisi Kushtet e funksionimit: 50°F(10°C) deri në 95°F(35°C) Lagështia: 20-85% RH, Kushtet e printimit: 64°F(18°C) deri në 86°F(30°C) Lagështia : 35-85% RH
Dalja e të dhënave Drejtues printeri (USB, Dalja e skedarit, LAN)
Furnizimi me energji elektrike AC 100V-240V, 50/60Hz
Konsumi i energjisë 0.8A (mesatar) (Referenca: 0.4A (gjatë qarkullimit))
Kurimi i bojës Makina e shtypjes me nxehtësi mund të përdoret në 356°F (180°C) dhe kohëzgjatje 35 sekonda. Furra transportuese rekomandohet për të mbështetur produktivitetin e lartë të printerit në 320°F (160°C) dhe kohëzgjatje 3,5 minuta. Koha dhe temp. mund të ndryshojë në varësi të tharëses së prodhuesit që përdoret.
Trajtimi paraprak Përpara printimit, aplikoni trajtimin paraprak duke përdorur një pajisje manuale ose automatike dhe më pas thajeni veshjen duke përdorur një shtypës ngrohjeje, duke u kujdesur që të ndiqni të gjitha udhëzimet e prodhuesit. Para-trajtimi është i nevojshëm për bojën e bardhë.
Software OS Windows 8.1 (64 bit), Windows 10 (64 bit), macOS 10.14 Mojave, macOS 10.15 Catalina
Ndërfaqja USB2.0, LAN (10 BASE-T, 100 BASE-TX, 1000 BASE-T), memorie flash USB (nën 32 GB, formati FAT32)
Kushtet e funksionimit të shoferit CPU 2 GHz, 4 GB RAM
Rezolucioni i ekranit XGA (1024×768)
Aplikacionet e rekomanduara për PC CorelDRAW® X6/X7, Adobe® Photoshop CS6/CC, Adobe® Illustrator CS6/CC, CorelDRAW® 2018/2019 (Windows)

SHOPPING CART

close