,

BROTHER GT 361 PRINTER PER SHTYP DIREKT NE TEKSTIL

Availability:

S’ka stok


Spread the love

BROTHER GT 361 PRINTER PER SHTYP DIREKT NE TEKSTIL.

Zgjero biznesin tënd për të përfshirë printimin në errësirë ​​me këtë printer modular të veshjeve dhe bluzave me CMYK dhe 2 koka printimi të bardha. E shkëlqyeshme për kontrolle dizajni dhe printime të shkurtra. Përmban koka printimi industriale Brother, duke lejuar printim deri në 1200dpi për rezultate cilësore muzeale. Zonë e përshtatshme printimi deri në 16 x 18 për pjesën e pasme të këmishave, peshqirët ose artikuj të tjerë promovues. Shijoni shpejtësi më të larta të shkarkimit të të dhënave me lidhjen Ethernet/LAN. Ose printoni direkt nga disku juaj USB (flash drive nuk përfshihet). I përshtatshëm, i integruar në ndërfaqen e përdoruesit – nuk kërkohet RIP, sistemi ynë i ri i fishekut të bojës me ngarkim të përparmë ofron gjurmë më kompakte.

Printer per shtyp direkt ne  i veshje
4 ngjyra + 2 koka piezo të bardha
Rezolucioni: 600 & 1.200 DPI

Paketa fillestare GT-361 e përfshirë

Zgjero biznesin tënd për të përfshirë printimin në errësirë ​​me këtë printer modular të veshjeve dhe bluzave me CMYK dhe 2 koka printimi të bardha. E shkëlqyeshme për kontrolle dizajni dhe printime të shkurtra. Përmban koka printimi industriale Brother, duke lejuar printim deri në 1200dpi për rezultate cilësore muzeale. Zonë e përshtatshme printimi deri në 16 x 18 për pjesën e pasme të këmishave, peshqirët ose artikuj të tjerë promovues. Shijoni shpejtësi më të larta të shkarkimit të të dhënave me lidhjen Ethernet/LAN. Ose printoni direkt nga disku juaj USB (flash drive nuk përfshihet). I përshtatshëm, i integruar në ndërfaqen e përdoruesit – nuk kërkohet RIP, sistemi ynë i ri i fishekut të bojës me ngarkim të përparmë ofron gjurmë më kompakte.
6 koka printimi (të zgjerueshme në 8)
CMYK dhe printim me bojë të bardhë
Printim deri në 1200 dpi
Pajtueshmëria me memorien USB
Lidhje USB 2.0 ose LAN/Ethernet
Sistemi i fishekëve të bojës me ngarkesë të përparme
Madhësi kompakte për shkathtësi më të madhe në
shumë ambiente pune, duke përfshirë vitrinën
Ndërfaqe e thjeshtë e përdoruesit – Nuk kërkohet RIP
Përfshin dizajnin e bluzave GraffixPro Studio®
Software me blerje.
Bojëra të certifikuara nga Oeko-Tex® Standard 100, Klasa I
Printoni në këpucë me Brother GT-361
Sistemi i kamerës VAPS ju mundëson të vendosni me saktësi vepra arti:

Digital Factory Apparel Brother Edition
Softuer për printimin e bluzave dhe veshjeve
Lehtë për t’u përdorur me riprodhim spektakolar të ngjyrave
Digital Factory Apparel Brother™ Edition ju ndihmon të përfitoni më të mirën nga printeri juaj direkt në veshje.

Mbështetje praktikisht e pakufizuar e rrjedhës së punës
Pavarësisht nëse bëhet fjalë për prodhim me porosi “të njëhershme” ose prodhim me volum më të lartë, Digital Factory Apparel Brother™ Edition ofron një ndërfaqe intuitive, të lehtë për t’u menaxhuar që përshtatet me rrjedhat tuaja unike të punës.

Ndërfaqe pa probleme me aplikacionet e dizajnit
Nuk ka nevojë të shqetësoheni për problemet që lidhen me eksportimin dhe importimin e skedarëve.
Digital Factory Apparel Brother™ Edition përdor teknologjinë “send to” direkt nga aplikacionet tuaja të preferuara të dizajnit.

Menaxhimi i plotë, i centralizuar i punës
Digital Factory Apparel Brother™ Edition përmban Visual Production Manager™, një ndërfaqe e thjeshtë dhe e lehtë për t’u përdorur që menaxhon radhë të shumta dhe printera të shumtë në të njëjtën kohë.

Mjete spektakolare të riprodhimit dhe prodhimit të ngjyrave
Motori i menaxhimit të ngjyrave me besueshmëri të lartë i Digital Factory Apparel Brother™ Edition ofron printim të gjallë dhe të saktë sipas ngjyrave në pëlhura të bardha, me ngjyra dhe të zeza të pothuajse të gjitha llojeve.

Mbështetje për ngjyrat e skedarëve CMYK dhe RGB
Një gamë e gjerë ngjyrash procesi dhe printim imazhesh me cilësi të vërtetë fotografike. Konvertimi i hapësirave të ngjyrave (RGB në CMYK) mund të krijojë ndërrime të padëshiruara ngjyrash. Meqenëse shumica e printerëve të veshjeve punojnë me CMYK, Digital Factory Apparel Brother™ Edition është në gjendje të ofrojë rezultate të kërkuara me ngjyra.

Menaxhimi i bojës së bardhë lider në industri
Përdorimi i duhur i bojës së bardhë është thelbësor për printimin e imazheve në pëlhura me ngjyrë të zezë ose të errët. Përdorimi i avancuar i teknologjisë së shtresave nga Digital Factory Apparel Brother™ Edition krijon automatikisht një shtresë bazë që mund të dërgohet në një radhë prodhimi direkt nga një aplikacion dizajni.

Integrim i pakrahasueshëm i ngjyrës së pëlhurës në dizajn
Digital Factory Apparel Brother™ Edition përfshin shtojcat “KnockMeOut” që heqin lehtësisht sfondet e padëshiruara me ngjyra, në mënyrë që dizajnet të “përzihen” fjalë për fjalë në pëlhurë.
Përndryshe, radhët e paracaktuara mund të zbulojnë dhe heqin automatikisht të zezën brenda një dizajni duke lejuar që pëlhura e zezë të shfaqet, duke kursyer bojën dhe duke përmirësuar produktin e përfunduar.

Për më shumë informacion vizitoni: www.cadlink.com

 

AKSESORE TE NDRYSHEM

N40000313
Kompleti i Pllakës së Kompletuar Touchdown

N40000405
Kompleti bazë për pjatë Touchdown

N40000406
Mbështilleni vetëm për futjen e pllakës (Kërkon pllakën e prekjes)

N40000469
Futje e madhe pjatë (406,4 mm x 457,2 mm) (Kërkon pajisje montimi dhe bazë T)

N40000398
Pllakë kapaku (Përfshin dy ngritës dhe një ndarës)

N10012803
Pllakë me mëngë (101,6 mm x 406,4 mm)

N10012802
Pllakë xhepi (152,4 mm x 88,9 mm)

SA6399601
Pllakë për të rinj (254 mm x 304,8 mm)

SA8213601
Pjata për fëmijë (177,8 mm x 203,2 mm)

N40000460
Kompleti i plotë i pllakës së këpucëve (Përfshin të tre futjet e pllakës së këpucëve dhe një çantë montimi)

N40000461
Kompleti bazë i pllakës së këpucëve (Pa komplet montimi. Shitet te klientët tashmë me një pjatë Tochdown)

N40000399
Kompleti kapës “Pllaka për të rritur”

N40000407
Kompleti Gripper “Pllaka Rinore”

N40000408
Kompleti i kapjes “Pllaka me madhësi të madhe”

N40000470
Mjeti i shtrirjes GT

 

SET PER PASTRIMIN E PRINTERIT

SB3101001 Asambleja e fshirësit për GT-3
Asambleja e fshirësit për GT-3 (vetëm kasetë pa doreza ose lëngje)

SB5677001 KIT PËR MIRËMBAJTJE E PLOTË GT-3
Pastrues fshirëse, shkop i pastër, sfungjer për shpëlarje, shami për shpëlarje, filtër ventilator, felt CR, doreza, aplikues i pastër, lëng larës

SB5678001 KIT FILTER FELT
Shkop i pastër, sfungjer për t’u ndezur, shami për shpëlarje, filtër ventilatori, shami CR

 

SQARIM

 

 

Metoda e printimit     Printer veshjesh me bojë të drejtpërdrejtë
Zona maksimale e printimit Standard: 14″ x 16″ (përfshirë pjatën); Maksimumi 16″ x 18″ (kërkon përditësim)
Standardi i rregullimit të lartësisë së pllakës (0 – 12 mm); opsionale (13-25 mm)
Madhësia e makinës L x F x H 53″ x 41.1″ x 26″
Pesha e makinës 245 lbs.
Lloji i bojës Bojë pigmenti me bazë uji
Ngjyra e bojës CMYK + 2 e bardhë
Vëllimi i bojës 180cc Fishekë boje standarde CMYK/ Fishekë boje me rendiment të lartë 380cc CMYK / 380cc Fishekë boje me rendiment të lartë të bardhë
Numri i kokave të printimit 6 (i zgjerueshëm në 8)
Lloji i kokës së printimit Koka piezo sipas kërkesës
Rezolucioni i kokës së printimit 600 dpi; 1200 dpi
Modaliteti i printimit të vetëm ose të dyfishtë për CMYK; Nënbazë dhe theksim për të bardhën
Nënshtresa e printuar 100% pambuk; 50/50% përzierje pambuku/poliesteri
Kërkesat e sistemit operativ Windows® 8 (32/64 bit), Windows® 7 (32/64 bit), Windows Vista® (32/64 bit), Windows® XP i fundit (32 bit)
Printimi mjedisor: 64°F (18°C) deri në 86°F (30°C); Lagështia relative: 45 – 85% RH (pa kondensim)
Drejtuesi i printimit Ndërfaqja e drejtpërdrejtë e drejtuesit të printimit Windows® – Nuk kërkohet RIP
Konsumi i energjisë 0,4A (mesatar)
Mbërthimi i bojës Pres ngrohjes ose furrë transportuese/tharëse
Furnizimi me energji elektrike AC 100V – 240V, 50/60Hz +/- 1 Hz
Memorie flash USB nën 32 GB, e formatuar FAT32
Manual i para-trajtimit ose automatik kur përdorni bojë të bardhë
Aplikacionet e rekomanduara për PC Adobe® Photoshop®, Adobe® Photoshop® Elements (për redaktimin e bitmap), Adobe® Illustrator®, CorelDraw® (për redaktimin e të dhënave vektoriale), Corel® PaintShop™ Pro
Ndërfaqe standarde USB 2.0 (Lloji AB) (kabllo i përfshirë); LAN/Ethernet (kablloja nuk përfshihet)

SHOPPING CART

close